Yeni Kayıt Yaptıracak ve Öğrenimine Devam Etmekte Olan Öğrencilerimizin Dikkatine

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ  VE  DERS KAYITLARI

Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilerin bilgi sistemlerini kullanabilmeleri için, öncelikle hesaplarını https://aktivasyon.mu.edu.tr/ adresinden aktif etmeleri gerekmektedir.

Kayıt Yenileme ve Ders Kayıtları 20-24 Eylül 2021 tarihlerinde Öğrenci Bilgi Sistemi https://obs.mu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx üzerinden yapılacaktır.

Ders Değiştirme ve Bırakma 27 Eylül - 1 Ekim 2021 tarihlerinde öğrencinin talep etmesi halinde Öğrenci Bilgi Sistemi https://obs.mu.edu.tr/oibs/akademik/login.aspx üzerinden Danışman tarafından yapılacaktır.


KATKI PAYLARI / ÖĞRENİM ÜCRETLERİ 

Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrenciler için Katkı Payı / Öğrenim Ücreti

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Enstitümüz tezli yüksek lisans ve doktora programlarına yeni kayıt yaptıracak öğrenciler katkı payı / öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir. 

Ancak başka bir Yükseköğretim kurumunda daha kaydı olanlar (kayıt dondurmuş veya pasif öğrenci olsa da), son kayıt yaptırdığı yükseköğretim kurumuna aşağıdaki tabloda belirtilen katkı payını / öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.


Öğrenimine Devam Eden Öğrenciler için Katkı Payı / Öğrenim Ücreti
Öğrenimine devam eden normal öğrenim süresi dahilinde olan öğrenciler (tezli yüksek lisans için 4 yarıyıl, doktora için 8 yarıyıl) katkı payı / öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir.

Ancak tezli yüksek lisans programlarına kayıtlı olup 4. yarıyılını aşanlar ve doktora programlarına kayıtlı olup 8. yarıyılını aşanlar aşağıdaki tabloda belirtilen katkı payını / öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.

Ayrıca başka bir Yükseköğretim kurumunda daha kaydı olanlar (kayıt dondurmuş veya pasif öğrenci olsa da), son kayıt yaptırdığı yükseköğretim kurumuna aşağıdaki tabloda belirtilen katkı payını / öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.


Uluslararası Öğrenciler için Katkı Payı / Öğrenim Ücreti
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenimine devam etmekte olan ululararası öğrenciler aşağıdaki tabloda belirtilen katkı payını / öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.
 
2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı
Katkı Payları / Öğrenim Ücretleri  
Yüksek Lisans ve Doktora Programları
T.C. Uyruklu Öğrenciler 154,00 TL Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından veya ATM’lerinden Enstitü Öğrenci Numarası ile ödeme yapabilirler.
Uluslararası Öğrenciler 462,00 TL Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Enstitü Öğrenci Numarası ile ödeme yapabilirler.
Banka sistemi 13 Eylül 2021 tarihinde açılacaktır.
Havale ve EFT yoluyla ödeme yapılamamaktadır.
Katkı payı / öğrenim ücreti ödemeden ders kaydı yapılamamaktadır.


 

Son Güncelleme Tarihi : 20.09.2021 13:50 Okunma Sayısı : 664

Son Duyurular
>